Bilin Neyaptı - Türkiye'de Kurumsal Dönüşüm
Bilin Neyaptı - Türkiye'de Kurumsal Dönüşüm

Bilin Neyaptı - Türkiye'de Kurumsal Dönüşüm

0,00
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : 45,00 ₺
İndirimli : 35,00 ₺
KDV Dahil : 35,00 ₺
:

Yüzüncü yılına yaklaşırken, Türkiye Cumhuriyeti, hızlanan biçimde kurumsal değişikliklere tanık oldu ve oluyor. Bu değişikliklerin hepsini gelişme ve çağdaşlaşma olarak tanımlamak ise oldukça zor. Formel kurumlardaki bazı değişikliklerin; Cumhuriyetimizin kuruluş değerleri, tam bağımsızlık ilkesi ve kalkınma hedefleriyle uyumlu olarak evrilmesi yerine, çağdaşlık ve toplumsal normlarla çelişen ve iktisadi verimsizlikler oluşturan bir süreç izlediği de söylenebilir.

Bu kitabın “Kurumsal Dönüşüm”ü konu alışı; Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana makroekonomik politika çerçevesini tanımlayan belli başlı kurumların dünü, bugünü ve yarınını irdelemeyi ve Türkiye Cumhuriyeti’nde makro iktisadın temel kurumlarındaki dönüşümlerin, uzmanların elinden tarihsel bir perspektif sunarak, bu kurumların geleceğine ilişkin bir vizyonla Türkiye’nin kalkınma sorunsalına katkı sunmayı amaçlamakta.

Geçmişten dersler alarak, toplumsal refahımızı artıran bir gelecek tasarımı için yol gösterici olacağı düşüncesiyle ortaya çıkan bu ortak çalışma; siyaset, ekonomi bürokrasisi, akademi ve makroekonomik gidişatımız ile ilgili her vatandaşa kıymetli bir kaynak olur düşüncesindeyiz.

Bilin NEYAPTI