100 ₺ VE ÜZERI KARGO ÜCRETSİZ

Yeşil İz

Yeşil İz
İndirim
40.00 TL
Sepete Ekle

Yeşil İz

Orman Okulları’na Yönelik İlk Uygulama Kitabı

Merkezi Galler (İngiltere)’de bulunan ve uluslararası alanda orman okulu eğitimleri veren Cambium Sustainable Landscapes and Training’den eğitimci eğitimi sertifikalarını alan 4 öğretmenimiz tarafından kaleme alınan Yeşil İz – 3-8 Yaş için 48 Orman Okulu Etkinliği isimli kitabımız, ülkemizde kendi alanında bir ilktir.

Çocuklarımızın doğayla barışık, kendisinin ve çevresinin farkında, sorumluluk sahibi ve lider yanlarının geliştirilmesinde önemli bir eğitim yaklaşımı olan orman okulu anlayışına yönelik ülkemizdeki bu ilk uygulama kitabını sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Orman Okulu konusunda yalnızca teorik bir metin olmanın çok ötesine geçen kitabımızda, 24 hafta boyunca uygulanabilecek 48 orman okulu etkinliği vardır. Millî Eğitim Bakanlığımızın hedef ve kazanımlar yaklaşımı çerçevesinde hazırlanan kitabımız, eğitimcilerimiz için hem teorik ve hem de uygulama sahasında bir rehber kitaptır.

Akademik Etkinlikler

Dünyada hızla yayınlan Orman Okulu yaklaşımı ülkemizde artan bir ivmeyle ilgi görmeye başladı. Yazarlarımız tarafından başarıyla tamamlanan Erasmus + projesi sonucu İstanbul Başakşehir ilçesindeki Bahçeşehir Anaokulu (bağımsız devlet anaokulu) Türkiye’nin ilk kahverengi bayrağına yani orman okulu statüsüne sahip okul oldu. Bu öncü çalışma sayesinde birçok okul idarecisi ve öğretmeni tarafından konuya dair önemli bir farkındalık yaratıldı. Yarınımızın öğretmenleri olacak anaokulu ve ilkokul öğretmenliği öğrencilerine yönelik tasarladığımız bilimsel etkinliklerimizdeyse (konferanslar) bir yazarımız üniversitelerimize konuk oluyor. Orman Okulu yaklaşımının teorik çerçevesinin yanı sıra pratik uygulamalarına da değinen bir içerikle sunumunu gerçekleştiriyor. Ardından soru cevap kısmında genç öğretmen adaylarımızın konuyla ilgili derinlemesine bilgilenmesi sağlanıyor.

Bu sayfayı paylaş :